Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Bıktım şu ucuz reklamlardan 1 haftadır böyle
Tekil Mesaj gösterimi
  11  
Alt 21-03-2008, 11:13:16
secretwords

yabancı forumlardada bu aralar adsens kazançları sorgulanmaya başlandı. Google ın reklam alırken ucuz reklamlardan kaçınması gerekiyor ki bu işler düzelsin. Tabi herkeste aynı değil, genel içerikli sitelerde çok ucuz reklam çıkıyor.

Şöyle düşünelim, cep telefonu sitesi google a reklam veriyor. Siz o siteye tıklattığınızda size tıklama başı getirisi diyelimki 0.05 dolar. Sizin siteniz üzerinden o cep telefonu sitesine 0.05 cent karşılığı giden ziyaretçi 1 adet cep telefonu alsa reklam veren sitenin kazancı 200 dolar, yada melodi yükletse 10 dolar ..

Düşünsenize; 0.05 dolara masrafla adamlar 200 dolar kazanıyor! yada bu dandik melodi siteleri 10 dolar kazanıyor!! Geri dönüşüm tek kelimeyle muhteşem. Ve müşteriyi onlara götüren aylarca emek edip çalışan webmaster kardeşlerimiz.

Ha bütün tıklayanlar alışveriş yapmıyorlar ama her 100 ziyaretçiden 1 tanesi alışveriş yapsa size verilen paranın 1000 katı para kazanıyor.

Çok dengesiz bir durum. Siz bir cep telefonu dükkanına gidin "abi" deyin "sana bir sürü müşteri getirecem, ürün alır almaz bilmem ama alırsa bana yüzde 5 komisyon verirmisin" deseniz bu kazancınızın 100 katı para kazanırsınız.

Ben Türkiye de değilim. Ama size bu tip ürünler satan yakınınızdaki bir mağaza, hatta küçük bir dükkan ile anlaşma yapın derim. Koyun sitenize "gel arkadaş bu telefon bu fiyata" diye. her 1000 ziyaretçinizden 1 tanesi alışveriş yapsın adsense madsense hikaye kalır.

Fikrim budur. Adsense çok güzel. Hakikaten güzel ama dediğiniz gibi genel konulu sitelere verilen reklam ücretleri çok düşük.

Konu secretwords tarafından (21-03-2008 Saat 11:15:51 ) değiştirilmiştir..