Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense dahamı kaliteli oluyor ?
Tekil Mesaj gösterimi
  5  
Alt 18-03-2008, 15:41:42
yusufriza
Üyeliği durduruldu

akinberk'in düşüncesine katılıyorum. Hızla blog site yapıp içeriğini çalıntı yazılarla dolduranlar, birbirinin aynısı forum sistemini yapılandırıp üye avına çıkanlar internet üzerindeki bilgi akış kalitesini düşürüyorlar. Türkiye tanıtımı için emek gösteren veya herhangi bir konuda sürekli içerik güncelleyen ve özgün bilgi sağlayanların hakkını sağ tıklayıp 5 dakikada kopyala yapıştır ile kazanç elde eden uyanıklar yüzünden Türkiye adsense gelirleri daha da düşmeye mahkumdur.

bu konuda bir örnek vermek istiyorum. Geçen haftalarda ziyaretçi sayısı ortalama olan bir turizm sitemde deneme amaçlı olarak ingilizce içerik bölümüne turizm ile ilgili bilgilerin yanısıra sitemden kopyalanacak yazıların başka sitede kullanılmasının ne kadar yanlış olduğunu anlatan bir metinde ekledim. Kendi sitemden başka bir yerde bu metni okuyorsanız çalıntı içeriğe sahip bir siteden okuyorsunuz vs yazdım. Google arama yaptırdığımda birkaç uyanık geçinen sitenin ingilizce olarak kendi bölümlerine aldığını gördüm) İşte bu kadar komik arkadaşlarımız var. Antalya hotels yazıp içeriğinin ne olduğunu anlamadan kopyaladığında yabancılar açısından kendisini çok güzel rezil ediyor. Herhalde emek göstermeden içerik hırsızlığı yapan arkadaşlarımız bu durumdan iyi ders alırlar.