Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense dahamı kaliteli oluyor ?
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 18-03-2008, 14:00:55
akinberk

Arrow

Yeni Yapılanmayla Adsense dahamı kaliteli oluyor ?

Arkadaslar geçenlerde bir arkadasımız yaptığı analizlerde eskiye oranla daha az kazandığını anlatmış yani son 4 yılda ücretlerde nasıl düşüş olduğu yönünde analiz yapmıştı... Ama yaptığı analizlerde Çoğalan internet kullanıcı sayısını ve Sadece Türkiyede'ki 100 bini aşan Çöplük forum sayısını hesaba katmamıştı... Buda sanırım kişi başına düşen gelirleri azalttı (yanılıyo olabilirim)... Ve google başvuruları askıya almakla beraber büyük bir temizliğe gidiyor gibi... Kaptılan sitelere bakıyorum. Forum türü binlerce üyesi olan siteler yani "niteliksiz ziyaretçi" potansiyelinin çok fazla olduğu siteler... Bu amaçla google Adwords müşterilerine daha kaliteli ziyaretçiler vaadetmek amacıyla böyle bir girişim başlattı ki buda 10 günde 1k hite ulaşan ordan burdan besleme sitelerin önüne geçicek gibi... Ozman bizde web tasarımcılar olarak arama motorlarına değil, insanlara çalışıcaz... Bir düşünün artık ortalık CMS lerle doldu. Mysql i kurmayı öğrenen herkes bunları rahalıkla kurup site yapıyor. Yani evinde DSL bağlantı olanın web siteside var artık... Hiç bişey yapamayan blog açıyor Sadece Blogcu da 1,5 milyon site var... blogspotu bilmiyorum bile... Wordpress ve vBulletinin googlede iyi indexlendiğinide var sayarsak arama motorlarını kirleten bir yayıncı ağıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu durum hakkıyla biyerlere gelmeye çalışanların önünü kesiyor. sonra "vay efendim benim sitem kurallara uygundu" diyoruz... Benim sürekli elimdeki kitaplardan güncellediğim sağlık sitem var... adwords e reklam versem şahsen forum sitelerinde çıkmasını istemem... yada sırf Adsense için açılmış sitelerde... ve tıklatma yarışının olduğu web dünyasında vermekte istemiyorum... Geçenlerde yardım forumunu okudum...Google-tr deki yönetici diyorki "İnsanlık için faydalı siteler" ... Bilmiyorum ama yeni yapılanmanın işini seven webçilerin yüzünü güldürüceğini ve tıklama ücretlerini artırıcağını savunuyorum... Google a lanet okuyacağımıza, Artık dönüpte bi kendimize bakmanın vakti gelmedimi...

Konu akinberk tarafından (19-03-2008 Saat 14:01:03 ) değiştirilmiştir..
Sponsored Links