Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Forumlar ve Adsense
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 17-03-2008, 17:30:20
radmin
radministrator
 
Standart

Forumlar ve Adsense

Arkadaşlar bir çok kişinin (bende dahil) hesapları kapatıldı her günde kapatılmaya devam ediyor.
Gözlemlerime göre kapatılan hesapların büyük bir dilimini forumlar oluşturuyor.
Sizin kontrolünüz dışında içerik eklenen bir siteniz varsa (forumlar gibi) bu sitelerde adsense kesinlikle kullanmayın. Hele ki tek konulu bir içeriginiz yoksa banlanma riskiniz çok çok yüksek.
Tek konu içerikli forumlarda kapatılınıyor. (Turizm- Tatil forumu, sağlık forumu olan arkadaşlarımın hesaplarıda kapatıldı.)

Peki neden kapatılıyor ?
- Bunun birden fazla nedeni var. Kontrolsüz güç güç degildir.
Forum büyüdükçe kontrolü zorlaşıyor. Densiz üyenin biri imzasına illegal bir içerik ekler mesela "dvd satışı, ödev satışı gibi gibi, bir mankenin resmini koyar" forumunuz telif haklarını ihlal ediyor diye hesabınız kapatılır.
Yada bir başka çarpıcı örnek: Mesela nazım hikmetin şiirlerinin tüm telif hakları yapı kredi yayıncılığa aittir. Bir üye bunu forumunuzdaki şiir kategorisine eklerse
yapı kredi yayıncılığın en ufak bir girişimi hesabınızın kapatılması ile sonuçlanıyor.

- Üyenin biri [email protected] bir içerik ekler bu sizin ve moderatörlerin gözünüzden kaçar ama googlebot yakadığı an hesabınız kapatılır.

- Forumlarda genelde hep aynı reklamlar çıkar. Hep aynı reklamlara hep aynı ip adresleri tıkladığından, hesabınız risk kategorisine girer ve ödeme haftası kapatılır.

Bunlar gibi bir çok etken yüzünden kesinlikle forumlarda adsense kullanmayın. Zaten google forumları çöplük site olarak görür. En dandik ve ucuz reklamlar hep forumlarda çıkar.
X forum sitesi yada Y forum sitesi neden kullanıyorda ben kullanmayayım ki diye düşünmek çok yalnış olur. Eninde sonunda onlarında hesapları kapatılacaktır.
______________________________________________________

Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
Sponsored Links