İyi güzel hepiniz haklısınız fakat; bu devirde bedava olan ne var ki adam bedavaya 250 kontor dağıtsın yahut google arama sonuçlarında üst sıralada çıkan yüzlerce siteden hangisi insanlara aradığı şeyleri sunuyor ki burada kul hakkından bahsediyoruz bence saçmalık herkez bir şekilde para kazanmaya çalışıyor, ve bir şekilde bir yolunu bularak yapıyor.
Ve biz site sahipleri hani özgün içerik vs vs den bahsediyoruz ya bu kaç sitede mevcut? ya da bizim webmasterlarımızın özgün içerik anlayışı şu mu diye bir soru sorayım Örnek : Ahmet bir site açmış içinde web tasarım programlarını tanıtıyor bunu gören mehmet hemen programları deneyip aynı siteden bir tane daha açıyor kelimelerin yerlerini değiştirerek aynı programı kendisi de tanıtıyor. Sizce özgün içerik bu mudur?
351351351351 tane forum var hemen hemen hepsi aynı içerikte 351385135135351 blog var yine aynı, kendi çabamızla yaptığımız ne var ki onun tanıtımı yapabilelim? yahut kendi çabası ile birşeyler yapıp profesyonel internet kullanıcısına hitap eden insanlar olduğumuzu düşünelim sizce adsense reklamı koyarmıydınız sitenize? Hadi koyduk diyelim bilinçli olan kullanıcı aradığı şeyi bulduktan sonra neden adsense reklamına tıklasın?

Bizler değilmiyiz ki kullanıcı adsense reklamına tıklasın diye reklamları şekilden şekile sokan?

Buradaki tartışmanın amacını anlamış değilim tam olarak? insanları kötü bir uygulamadan uzak tutmak mı yoksa her cümlenin altına yerleştilimiş adsense reklamların dan daha fazla para kazanmak mı?

Eğer insanları bu kötü uygulamadan uzak tutmak ise burada ki amaç sitelerinize şöyle bir ibare koyun en iyi çözüm bence
"yukarıda ki reklamlarda karşınıza çıkacak ringofon yahut 250 kontör bedava olayı yalan dolandır bilginiz olsun vs vs .."

yahut da bakın işinize =)