Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - 3 senede kendimce yaptigim google adsense kazanc analizi
Tekil Mesaj gösterimi
  11  
Alt 02-03-2008, 03:16:12
macgunu

Alıntı:
dll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
"macgunu" arkadaşlarım yazdıklarına katılmıyorum. Türkiye online alışverişte şu an birçok ülkeyi sollamış durumdadır. Bunu internette araştırırsan bulursun zaten. Arkadaşlar Türk insanı hazırı sever ve teknoloji şu an evimize ayağımıza kadar geldi. Kimin kredi kartı yok bana söylermisiniz? Veya artık kim internet kullanmayı bilmiyor? Ben kendim bile çoğu alışverişimi ( sinema cd, saat, kitap vs. vs. internetten alıyorum. Ev arkadaşım nete girme sebeblerinden birisi sırf alışveriş yapmak ) internetten yapıyorum. Türk insanının 2008 yılı itibariyle sanıyorumki 200milyar$ gibi bir kredi kartı borcu, kredi borcu var bankalara. Bu rakam 2000 yıllarında 20milyar$ idi. Dediğim gibi diğer bir istatistikte Türk insanı kredi kartıyla internetten alışverişi çok seviyor ve birçok avrupa ülkesini sollamış vaziyettedir.
Ancak basit bir örnek vereyim arkadasim... estore bir ara reklam veriyordu 3 cent ile... yani bizde reklam verenler de yukaridaki sebeplerden ötürü reklam maliyetlerini düsürüyorlar çünkü rekabet yok... bin tane adsense yayincisina 2 tane adwords reklamcisi var... yine hepsi dönüp dolasip ayni yere geliyor... kalitesiz yayinci ve rekabet olmayan ortamda rahat reklam veren...

CIA Factbook a bir göz atarsan halen internet kullanicisi ve e-ticaret konularinda avrupa ve amerikaya göre halen daha geride oldugumuzu da görürsün...

Çok iyi bir SEO uzmanı aranıyor!