Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - "Adsense Gereksiz Tıklama Oranı" Teorisi
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 20-02-2008, 15:08:27
Hard_Love
Üyeliği durduruldu

"Adsense Gereksiz Tıklama Oranı" Teorisi

Sistemin İşleyişi Gereği Google Adsense ve Adwords Kullanıcılarının Sitelerini Optimize etmeleri için Google tarafından Site Yöneticisi Araçları ve Google Analitik Hizmetleri yayına sunmuştu.

Google istiyorduki : "Benim sunduğum veriye, benim kanalımla ulaşan tüm kişiler, bilgi sunumunu benim hizmetlerimi de kullanmak kaydıyla sizlere kazandıracağım. " demişti.

Google Kendi Kalite Uygulamalarını, Google alt yapısını veri tarama amacıyla %100 başarıyla kullanabilen kullanıcıları oluşturabilen sitelere çok şeyler vaadediyor. Bunu da, gösterim sayısı / tık sayısı oranında yapıyor.

Yani Google yolu ile bir siteye gidip adsense reklamına tıklamanız, o siteye msn search yoluyla gidip tıklamanız ya da browserda direk siteyi açıp adsense reklamına tıklamasından daha değerlidir.

1- Tıklanan ip ler izleniyor.
2- Referer kaydediliyor.

Adsense de bildiğiniz gibi tık başı aldığınız ücret toplam içinde hesaplanmıyor.
Adwords ta az tıklanan reklam bannerları için google deyim yerinde ise "Sobaya Bir Odun Daha At!" söylemini geliştirmesini iyi biliyor."

Herşeyi Google ve Adsense ile bağdaştırmamız gerekiyor.

Hepimiz biliyoruz ki, orjinal içerik, google kalite şartlarına uygunluk (seo) çok değerlidir.

Sitenizi açar açmaz adsense kodu koymayınız. Bir altyapı kurmadan fabrikanızı açmayınız. Yapılabilecek Gereksiz tıklamalar Tüm Tıklamaların %1 ine denk gelmesi tarafımca varsayılmıştır.

İzinsiz kopyalayabilirsiniz. Görüşlerinize açığım. Saygılar

Konu Hard_Love tarafından (20-02-2008 Saat 15:11:14 ) değiştirilmiştir..
Sponsored Links