Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Sizce Bu Tarz Siteler Adsense İçin Uygunmudur?
Tekil Mesaj gösterimi
  4  
Alt 12-02-2008, 01:45:39
kaantukek
Guest
 
Standart
Alıntı:
JONJOM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım. Adsense konusunda bazı sorularım olacak, eğer zaman ayırıp cevap verirseniz çok sevinirim.

Şu an 3 adet web sitesine sahibim. Ve 3'ü de 4 yıl önce kayıt olduğum google adsense hesabına bağlı. Her biri için ayrı kanal açtım böylece hangisinin ne kadar gelir getirdiğini kontrol edebiliyorum. Bu google hesabından 3 kez ödeme aldım. Çünkü uzun bir süre site işleriyle ilgilenemediğim için hesap beklemede kalmıştı. 2-3 aydır tekrar aktif olarak kullanmaktayım.

Sitelerimden biri arkadaşlık sitesi, biri program sitesi, bir diğeri de bir okulun resmi olmayan forumu. 3 sitenin günlük toplam görüntülenmesi 2500-3000 arasında gidip gelmekte ve 30-40 arası da tık almaktadır. Çok şükür şimdilik idare ediyor
Bu ön bilgilerden sonra merak ettiğim konulara değineyim.

1-) Program sitem aşağıda örneğini verdiğim siteyle birebir aynıdır.
www.odaneki.net
Sadece tasarım ve portalı değişiktir. İçerik olarak aynıdır. Acaba bu tarz bir site google tarafından yasal olmayan içerikler arasına girebilir mi? Yoksa bu haliyle bir sorun çıkarmaz mı? Çünkü örneğini verdiğim sitede de google reklamları var ve site uzun bir süredir yayında.

2-) Yeni bir site daha açmak istiyorum. İçeriğini ise mankenler olarak düşünüyorum. Bu konuda google ne kadar katı? Yani ünlü mankenlerin açık olmayan resimlerini kullansam (bikinili, mayolu resimler) google tarafından yasaklanırmıyım? Yoksa bir problem olmadan reklamını yayınlayabilirmiyim?

3-) Google adsenseye giriş yaparken kullandığım mail adresinin şifresini unuttum. Ve google uyarı maili gönderirse ben bunları nasıl okuyacağım? İşin kötü tarafı ikinci mail adresi de bilmiyorum ve güvenlik sorusu da sormuyor


Arkadaşlar çok uzun yazdım kusuruma bakmayın, okuyup da cevap verenlere çok teşekkür ederim. Saygılarımla

Alıntı:
JONJOM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşım ben google'a mail attım adsense şifremle beraber tüm adsense bilgilerimi mailde yazdım ve bana göndermelerini rica ettim cevap bekliyorum. Bakalım ne diyecekler.
bütün mesajları bold yazmak yasak dikkat edin, banlanırsınız 5. mesajınızda..

Alıntı:
Alıntı
19-) Mesajların tamamını bold, alt çizgili, italic yazmak yasaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılar, minimum 3 gün olmak üzere, forumdan uzaklaştırılacaktır.