Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google'da ve DMOZ'da birinci sırada çıkıyorum ama Adsense'e üye olamıyorum
Tekil Mesaj gösterimi
  4  
Alt 08-02-2008, 18:53:53
mturker72

Alıntı:
death_angel35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşım ben site içeriğim ne olursa olsun her zaman blogpsottan açıyorum hesabımı böyle sorunlar olabiliyor çünkü.
birde kafama takıldı almanak demek ne?? galiba biraz cahil kaldım
Almanak takvime göre düzenlenmiş, özel bir alan ve ya alanlarda bilgiler içeren yıllık bir yayındır.Ayrıca almanaklarda güneşin ve ayın doğuş ve batış zamanları, güneş ve ay tutulmaları, gelgit saatleri, belirli kilise festivalleri, adli yıllar, tüm çeşitli zaman çizelgelerinin listesi gibi astronomik bilgilerde bulunmaktadır.Almanak kelimesi arapça "iklim" anlamına gelen المناخ al-manaakh kelimesinden gelmektedir.
Günümüzde basılan Whitaker's Almanack gibi almanaklar tarihi karşıtlarına nazaran kapsamlarını ve içeriklerini genişletmişlerdir.Modern almanaklar tüm dünya ile ilgili istatistiksel ve betimleyici bilgileri içermektedirler.İçerikleri ayrıca yerel gelişmenin tartışması ve yakın tarih olaylarının bir özetini de içerir.Günümüzde yayınlanan diğer almanaklar (ca. 2006) Information Please Almanak'ı, Dünya Almanak'ı, and The Old Farmer's Almanak'ı.
Almanaklar tarafından işlenen ana konular şunlardır; coğrafya, hükümet, nüfus, ziraat, ekonomi and iş, sağlık, tıp, din, medya, taşımacılık, bilim, teknoloji, spor ve ödüller.
National Journal tarafından yayınlanan Amerikan Politika Almanak'ı gibi özel almanaklar da günümüzde yayınlanmaktadır.
Almanak - Vikipedi