Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense "tık başına" gelirlerini artırmak
Tekil Mesaj gösterimi
  11  
Alt 17-07-2006, 02:25:36
nboyt

Alıntı:
yzaydn Nickli Üyeden Alıntı
Bi çok arkadaşın sorunudur bu tık başına 0.01 ytl hatta 0.00 ytl.

Her yapılan sitenin belli bir konusu var ve bu konu üzerinde ticaret yapan, hizmet alan insanlar var. Mesela bir mühendislik hizmeti reklamlarında can alıcı bir kaç kelime için en az türkiye şartlarında bir kaç milyonu gözden çıkarmak lazım ilk sayfada görünebilmek için (tek tık). Şimdi adam iki milyonluk reklam veriyor ama adsense raporuna baktıgımızda sayılı seferde tık başına 1 ytl yakalıya biliyoruz (Türkçe siteler için). Bunun nedeni ney?;
*** Sitemiz her ne kadar belli bir konuya odaklı olsada, site içeriginde geçen konu ile hafiften alakasız cümle kurarken kullandıgımız genel ve çok az kişinin aradıgı kelimeleri adsense programı buluyor ve bu kelimeye reklam veren birinin reklamını koyuyor sitemize. Tabii az aranan bir kelime oldugu için adam en düşük fiyattan reklam veriyor.

Bunun önüne nasıl geçeriz;
Sitemize girip çıkan reklamları not alalım. Sonra google de bu kelimeyi aratıp sponsor kısmından hangi reklam verenlerin aşagılarda olduguna bakalım. Son olarak bu ucuzcu herifleri rekabetçi reklam filtresi aracılıgı ile engelleyelim. Böylelikle tık başına 0.01 gibi rakamlardan kurtulmuş oluruz diye düşünüyorum.

Benim şahsi düşüncem siz nedersiniz bu konuda???

"Uygulamaya yeni başladım sonuçlarını size bildiririm sonra"
Sen Yenisin Galiba....