Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense "tık başına" gelirlerini artırmak
Tekil Mesaj gösterimi
  7  
Alt 15-07-2006, 16:02:33
radmin
radministrator
 
Standart
Alıntı:
yzaydn Nickli Üyeden Alıntı
Benim şahsi düşüncem siz nedersiniz bu konuda???
Çogu kişinin bilmedigi bir kaç şey söyleyeyim.

Google amca pahalı reklamlara herzaman daha öncelik verir, daha erken yayına koyar. Pahalı reklamları eritmeden ucuzlara sıra gelmez.
Reklamlar amerikan saati ile gece 00:00 da yani bizim saatimizle gündüz 10:00 da reklamlar sıfırlanır.
Bu şu demek: pahalı reklamlar sabah 10dan itibaren çıkmaya başlar.Eger gündüz ziyaretçi sayısının daha çok oldugu bir site yaparsan, aynı tıklamaya karşın daha çok para kazanırsın.
Günün ilerleyen saatlerindede ucuz reklamlar çıkar.Eger sen o ucuz reklamlarıda blocklarsan sitende hiç reklam çıkmaz.Genel hizmet reklamları ile yetinmek zorunda kalırsın.Zaten reklam veren sayısı çok az birde onların bir kısmını blocklarsan dahada az kazanırsın.
Türkçe içerikli sitelerden para kazanmak için sabah saatlerinde daha çok ziyaretçi alan siteler yapmak teorik olarak daha çok gelir elde etmek demek.
Haber siteleri, spor siteleri, portal siteler (memurlar.net), flash oyun siteleri ( ögrenciler okulda iken bu sitelere sahah girişler çok olur ) vs vs...
tavla, okey, sohbet, arkadaş bulma tarzı sitelerin varsa, bu siteler geceleri daha çok iş yaptıgından (millet eve gelince mesaaiden sonra takıldığından)
en az adsense gelirleri bu tarz sitelerden kazanılıyor.
______________________________________________________

Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...