Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense Tek Tık 1.86 Dolar ...
Tekil Mesaj gösterimi
  29  
Alt 20-01-2008, 17:16:30
leet

Alıntı:
shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eCPM süs diye mi orda duruyor o zaman? (: Bazen google sapıtıyor ona birşey demiyorum ama eCPM nin hiçbir zaman orantılı olmayacağı iddiasına gülerim. eCPM'in mantığını kavramak lazım, ister her tıka 23 dolar kazan ister 0.01 dolar kazan o önemli değil. "eCPM o anda kaç gösterime kaç tık yapıldıysa 1000 gösterim üzerine tahmini ne kadar para kazanacağını gösteren bir aygıttır." diye bir açıklama yapmam aylardır google üstüne ihtisas derecesinde çalışmalar yapan forum müdavimlerine herhalde çok absürt kaçar
Ben hep yabancı ve tık başına 70 cent üzeri getiren kelimelere kasıyorum ve şu ana kadar 1 kez bile eCPM'in mantıklı olduğunu görmedim. Tık başına ücret oranları çok değişken olduğundan olabilir, Google'ın sapıtması olabilir, orasını bilemiyorum. Normalde dediğin gibi 200lerde birşey olması gerekirdi. eCPM'in mantığına bakarsak tabii ki ordaki oran çok saçma duruyor ama ben bununla hep karşılaşıyorum açıkçası.

adversus solem ne loquitor