Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Az Para
Konu: Az Para
Tekil Mesaj gösterimi
  14  
Alt 28-06-2006, 00:16:21
luciusandre
Guest

forumda açıklandığı gibi, türkçe reklam verenler tıklama fiyatlarını minimum tutuyorlar.örneğin kapı sözcüğüne tıklama başına 1 cent veriyor, reklam veren.ama yabancılarda rekabet geliştiği ve çok reklam veren olduğu için door sözcüğüne reklam vermek isteyen minimum 8-9 cente reklam verebiliyor.bu da bizlere yansıyor tabi.ingilizce site yapan 8 centlik reklam yayınlarken, türkçe site yapan 1 centlik reklam yayınlıyor.

para kazanmak için bence yabancı içerik kullanılmalı.türkçe içerikle kazanılmaz mı?kazanılır tabi.eğer göz, lazer ameliyatı, nakliyat gibi sözcüklerle ilgili bir site yaparsanız da kazanabilirsiniz.ama bunlar tehlikeli bence.çünkü nakliyat ile ilgili bir siteye günde 5 bin kişi sokarsanız ve 100 tıklama alırsanız, google der "bu işte bir iş var".nakliyat sözcüğünde yeni açılmış bir site tıklama başına 40 cent alıyor.denemiştim.ama ziyaretçi çekmek zor iş.tıklatmak çok daha zor iş.emeğe değmiyor açıkcası.ama yaparsınız, yayınlatırsınız.kazanırsa kazansın diye düşünürseniz, o başka.

yabancı içerikli siteye sözcük bulmak için en iyi yol yine adwords.reklam verip gibi davranarak, hangi sözcüğün değerini öğrenebilirsiniz.dikkat etmek gereken, ortalama tıklama sayısını ve fiyatı beraber düşünmek.günde 1-3 tıklama beklenen bir içerik kullanmak mantıksız.bence en az 200 tıklama beklenen bir sözcük ve değeri 2-10 dolar arası olan bir sözcük seçilmeli.yani "ne az, ne çok".ve içerik muhakkak sizin zevkinize, güncelleme isteğinize uygun bir içerik olmalı.bu işten zevk alınmazsa site öylece kalır ve zamanla siz bile unutursunuz.

tavsiyem fan siteleri.hem link almak konusunda çok avantajlı olursunuz hem içeriği yenilemekten zevk alırsınız.rekabetin az olduğu, ama googleda çokça aratılan(50-100 bin aralığı) bir ünlünün fan sitesini yaparsanız iyi iş çıkar bence.ben şu an yapıyorum.hangi dizine ekletmek istesem kabul ediliyor.ziyaretçi sayım da umduğumdan iyi gelişiyor.

şimdi yeni bir site yapıyorum.içeriğini söylemeyeceğin rakip olmasın diye ama bilgi vereyim.ortalama aranma sayısı 650 bin.en iyi on sitenin ortalama link sayısı 4 bin.ve hepsi rezil ötesi siteler.böye bir konu bulup da bu tarz bir site yaparsanız, tıklama başına 20 cent alırsınız ama ziyaretçi sorununuz sıfır olur.ileride yine bilgi veririm, siteyi geliştirdikçe.

uzun oldu ama son olarak şunu söyliyeyim, içerik hazırlamadan önce dmoz.org incelenmeli.orada hangi kategoriye sitemi koyabilirim, kabul edilir mi içeriğim, örnek siteler nasıl yapılmış diye araştırılmalı.

ayrıca forumdaki adsense, pagerank, optimizasyon bölümleri tamamen anlaşılmadan yeni site yapılmamalı bence.özellikle link almayı öğrenmeden site yapılmamalı.emek boşa giriyor.

Konu luciusandre tarafından (28-06-2006 Saat 00:31:03 ) değiştirilmiştir..