Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Az Para
Konu: Az Para
Tekil Mesaj gösterimi
  11  
Alt 27-06-2006, 06:08:04
luciusandre
Guest

adsense çalışanı gibi düşünmenin yararlı olacağı kanaatindeyim.ben böyle bir çalışan olsam ve benzeri binlerce olan bir forumun tıklama sayısı artsa aklıma "mail ile üyelere, reklamlara tıklamaları istenmiştir" diye gelir ve siteyle ilgili önlem alırım.ama üyeliksiz bir sitenin tıklama sayısı, çok aşırı dikkat çekici olmamak şartıyla, artmışsa ki artmasını google da istiyor, o siteye dokunmam.

forumlarda reklamlara tıklatmak çok zordur.çünkü ziyaretçinin aradığı zaten forumdadır.dışarıya çıkmak istemez hatta reklamları okumz bile.sadece mesajları görür.reklam yerleştirmekte de fazla bir özgürlük bulunmuyor.ya üst bölüme ya da ilk mesajın altına veya sayfanın altına koyulabiliyor.kısacası, forumlarda yanlışlıkla tıklama olmadıkça kolay kolay tıklama olmaz.bu sebeple yabancı forumlarda, arayüzü siyah olarak kullanıyorlar ve reklamı sayfayla bütünleştiriyorlar.böylelikle ziyaretçi reklamı, sayfanın bir parçasıymış gibi görüyor.diğer renk seçeneklerinde bu pek mümkün değil bence.

ben de saturn'e katılıyorum.amacın adsense ise forumdan, hele de Türkçe içerikli bir forumdan beklentin olmamalı.