Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - 1k üstü kazançlar korkutuyor mu ?
Tekil Mesaj gösterimi
  45  
Alt 23-12-2007, 15:55:33
KoS

Herkes birseyler yazmış bende notumu ekliyim.

Adsense çıktığından itibaren ilk kullananlardan biriyim.

Kazancınız 1k olmuş bu sorun değil.Sorun sizin kurallara uymaniz.Daha doğrusu bazı kuralları da yanlis anlamiş olmanız.

Suana kadar belki 50adsense hesabı değiştirdim hile olduğu sürece tehlikede olursunuz.Alabildiğiniz kadar alır o parayı değerlendirirsiniz.Şuanda 2hilesiz hesabım var 1yıl olacak ikisi de sorunsuz calısıyor.

Senin siten hilesiz ise ve hitin google hiti ise korkman gereken birsey yok.

Googlede bazı seyler yasaktır fakat bu kurallarda açıkca yazmaz.

* Yabancı dilde bir site yapıp,yada yabancı reklamların cogunlukla ciktigi bir sayfaya siteye türk ziyaretci veya baska yerden ziyaretci yollamak yasaktır.
* iframe yada keywords ile farklı reklam çıkartmak yasaktır.
* 5-10sayfa site yapıp altına pr sitelerine,toplistlere eklemek yasaktır bazen uyarıyorlar ama genellikle ban bu tabiki kazancınıza göre dusuk kazanclara mudahale etmiyorlar.
* daha once banlanmis bir siteye adsense koymak,banlanmis hesap bilgilerine eft bilgilerini girme,adres kullanma ban sebebidir.
* Sana biri uyuz olur ve gunde sen fark etmeden 50-60tık fazla yapsa bile bir süre sonra ban yersin.
* Sitende bırak ***,***** kelimelerin geçmesini iğrenç,korkunç resim veya yazı varsa bile bu yasaktır.Bana geçen gün korkunç resimler var diye google mail attı kaldırdım.
* Sitenizi sırf para kazanacağım diye reklam manyagı yaparsanız ban yersiniz.

diğer kuralları siz zaten biliyorsunuz bunlar orda yazmayanlardır.Tüm kazanç elde eden arkadaslara sunu soyluyorum 100$ dahi kazanıyorsanız bunun değerini bilin.Simdiden birikim yapmaya başlayın yoksa ilerde benim ve benim gibilerin durumuna düşmeyin.

Svet je lep kada sanjamo