Sayfalarınızda görünen reklamlar hakkında size daha fazla şeffaflık sağlamak ve reklamlarınızı daha iyi kontrol edebilmeniz için, Reklam İnceleme Merkezi’ini geliştirdik. Önümüzdeki aylarda devreye girecek olan bu yeni özellik sayesinde reklamlarınızın sayfalarınızla ne kadar alakalı olduğunu takip edebileceksiniz.

Reklam İnceleme Merkezine bağlandığınızda, sitenize hedeflenmiş güncel tüm yerleşim hedefli reklamları görebileceksiniz. Bu özelliği kullandıktan bir kaç gün sonra sitenizde daha önce gösterilmiş yerleşim hedefli reklamları da inceleyebileceksiniz. Eğer bir reklamın kullanıcılarınız için uygun olmadığını düşünüyorsanız, o reklamın sitenizde görünmesini engelleyebilirsiniz. Fakat, bir reklamı tamamen bloke etmeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Gelecekte, engellediğiniz reklam biriminin sitenizde çıkmak için diğer reklamlar ile yarışmayacağını ve ayrıca reklamverenin sitenizi hedeflemeyebileceğini de lütfen unutmayın.

Ek olarak, bir reklamı engellemek istediğinizde, engelleme nedenini belirtmeniz istenecektir. Bu şekilde, reklamverenler yerleşim hedefli reklam kampanyalarını sizin verdiğiniz geribildirime göre yenileyebilir ve kampayalarının sitenizle ne kadar ilişkili olduğunu belirleyebilirler.Daha önceki uygulamalarımızdaki gibi, önümüzdeki bir kaç ay içinde Reklam İnceleme Merkezini tüm yayıncılar için devreye sokacağız. Bu özellik hesabınızda etkin olduğu zaman, yeşil bir uyarı kutusunu ‘Rekabet Reklam Filtresi’ sayfasının hemen üstünde, ‘AdSense Kurulum’ sekmesinin altında göreceksiniz. Reklam İnceleme Merkezi, sitenizde yayınlanan yerleşim reklamlarını incelemenize otomatik olarak izin verecektir. Ancak, sitenizde yayınlanmadan önce reklamları kendiniz inceleme ihtiyacı duyarsanız, Reklam İnceleme Merkezindeki ‘ayarları güncelle’ düğmesine tıklayarak ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Bu şekilde, reklamlar otomatik olarak sitenizde çıkmadan reklamları incelemek için 24 saatiniz olacaktır. Her zaman Reklam İnceleme Merkezine geri dönebilir, daha önce engellediğiniz reklamların tekrar çıkmasını sağlayabilir veya daha önce izin verdiğiniz reklamları engelleybilirsiniz.

İnceleme seçeneğinizi ‘otomatik olarak izin ver’ şeklinde ayarlamanızı ve sitenizde reklamlar yayınlandıktan sonra reklam incelemenizi yapmanızı tavsiye ederiz. Reklamlar incelenmek üzere bekletildiğinde, engellemiş olduğunuz reklamlar gibi siteniz için yarışan reklamlar açık arttırma fiyatlandırmasına dahil olmayacaklardır. Kazançlar her yayıncı için farklı olabileceği gibi, Reklam İnceleme Merkezini kullanırken reklamları engellemenin ve otomatik olarak izin ver ayarlarını değiştirmenin kazançlarınızı etkileyebileceğini de lütfen unutmayın.

Katie Mandel - AdSense Product Marketing tarafından yayınlanmıştır