Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Rekabetçi reklam filtresi. Yaptığımız büyük yanlış!
Tekil Mesaj gösterimi
  9  
Alt 10-12-2007, 03:43:46
Serdi

Şahsen bende tam tersi oldu.Çıkan alakasız reklamları engellediğimde 0.01 den 0.10-0.30 aralığına yükseldi.

Bu bahsettiğimiz alakasız reklamlar çıktı mı bunların türevleri de birbirini takip eder zaten,filtre dışında kurtulmak zordur.Google da filtrenin daha çok bu amaçla kullanıldığını biliyordur.Ancak yabancı forumlardakilerde de garip sonuçlar vermektedir bu filtreler.Birisi filtremi boşalttım kazancım yarı yarıya düştü derken bi diğeri kazancım arttı demektedir.
İyi bir akıl yürütme aslında, bu filtreden sitenin içeriğini daha kolay anlayıp uygun siteleri bulabilir ancak sistem böyle yürümüyor bana göre.Yani bence sitenin bir sayfasındaki içerikten dolayı çıkmış reklamla bütün bir siteyi etiketleme hatasına düşmez Google.

Örneğin ben haber sitesinde hazırladığım bir magazin sayfasında çıkmasını istemediğim rekabet ettiğim magazin sitelerinin reklamlarını engelleyebilirim.Ancak bu durumda ben google in gözünde bir magazin sitesi olmuş olmam.