Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Ringofon Reklamlarından Kurtulmanın Yolu
Tekil Mesaj gösterimi
  74  
Alt 28-11-2007, 14:07:35
Raikkonen
Eposta Aktivasyonu Gerekmekte

Alıntı:
AdsenseKolik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaş dediği yöntemi bana pm ile gönderdi okudum ve şunu söylüyorum:

Kesinlikle işe yaramaz ve düz mantık bir yol.Arkadaşın bizimle düşüncesini paylaşmasına saygı duyuyorum ama ne yazık ki kendisi hiçbir gözlem yapmamış.Biraz gözlem yapmış olsaydı işe yaramayacağını kendisi de anlardı.Bu yolla ancak 1-2 reklam engellenir.

Kesin olarak söylüyorum adsense keyword yasaklama diye birşey çıkarmazsa ringocular engellenemez.Bundan sonra da bir yol buldum pm ile açıklıyorum diye lütfen başlık açmayın baksanıza işe yaramaz bir yöntem ve kaç sayfa cevap yazılmış hepsi pm isteği.

Zaten pm ile açıklamanın da bir mantığı yok.Burada kimlerin ringocu olduklarını bilmiyorsunuz.Kime güvenip pm atacaksınız.

Benim kanaatimce ringocuları engellemeyin.Eğer düşük bir ücretle reklam yayınlama varsa sağlık merkezi de ucuza reklam verir, teknoloji mağazası da sadece ringocu değil.Demek ki Türk reklam piyasası böyle.Düşük ücretle reklam yayınlatabiliyorsun.

Yazilarini hakaret olarak kabul ediyorum.
DUZ MANTIK dedigin sey dusundugun kadar DÜZ degil emin ol...
Yillardir adsense icindeyim ve cogunuzdan fazla tecrubem olduguna da eminim.
Buyuk konusmak zorunda birakmayin beni.
Adsense sayfalarinda gorunmemem demek konu hakkinda bilgim olmadigi anlamina gelmiyor.

Ringofon olayina gelelim...
Sen simdi gidiyorsun ve ringofon.com uzerinden bir id aliyorsun...

Her uye artik 0,75 Ytl veya her ne veriyorlarsa kazaniyorsun...

Bu aldigin id i... Atiyorum www.ringofon.com...id seklinde adwords e reklam veriyorsun.
Fakat sonucta bir url belirtmen lazim ve kafadan url atiyorsun bedavayukle.com diye mesela...
Sizler de gidip bu sahte url yi engelliyorsunuz...
Kaciniz bu url nin calisip calismadigina bakti?

Hicbiri calismiyor... Gercek url sayfa kaynagindan goruntulenebilir...
ringofon.com url sini engellediginizde tum id li reklamlar kokten engelleniyor...

Arti.. Hep kendi cikarinizi dusunup kazaniyoruz demeye gelmez bu isler...
Ziyaretcin o reklama kanip tikliyor ve hergun kontorleri ksiliyor... bunun vebali kimin?
Kesinlikle bende degil... Kendinizde aramalisiniz... Olsun baska reklam ciksin... ama kimse 1 verip 100 kazanmasin...

Tekrar yukariya donuyorum...

0,01 den reklam veriyorsunuz ve 75 kisiden en az 10 tanesi bunu indiriyor ve sizden gidin 0,75 fakat gelen 7,5 ...
Kaz gelecek yerden tavugu esirgemiyorlar...

Ringofon reklamlari denen sey mp3 indirme, bedava mesaj,askmetre... bunlardir...

Eger normal kisiye ozgu arkadaslik sitelerine de ringo diyorsaniz bosyere tartisiyoruz bu konuyu...

ornegin arkadas5.com reklamlari var... bu site kisiye ozgudur.. ringo reklamı degildir...
bunu ayri engellersiniz...
Ama piyasadakiler ringo reklamlaridir... Haksiz kazanclardir...

3 degisik sitede 3 gun boyunca denendi ve kesin sonuclar alindi...Kafadan atma veya baskasindan duyma seyler degil yazdiklarim ve ileride yazacaklarim...
Her bildigimi paylasmiyordum demekki paylasmak grcekten dogru degilmis cunku saygi duyulmuyor... Tam tersi hakarete variyor sozler...
Ben bildigim seyleri saklamaya devam ediyorum bundan sonra.

Arti Soyle yazmissin....
"
Kesin olarak söylüyorum adsense keyword yasaklama diye birşey çıkarmazsa ringocular engellenemez.Bundan sonra da bir yol buldum pm ile açıklıyorum diye lütfen başlık açmayın baksanıza işe yaramaz bir yöntem ve kaç sayfa cevap yazılmış hepsi pm isteği.
"

Bu sozun senin adsense ve adwords hakkında ne kadar bilgin oldugunu gosteriyor...
Seni tanimiyorum.. .Belki bu kadar kayle alinip uzun yorum yapilacak birisi degilsindir... ama ben gerekli aciklamalarimi yapiyorum.

Sen istedigin kadar keywords yasakla...
Karsidan reklami veren kisi kendi keywordslerine "sağlık" yazdı ise bu saglik sitelerinde cikacaktir.

Neyse tartisma yaratip buyutmek istemiyorum ama bilmeden karsida insanlara yardim etmek isteyen birini bu sekilde suclamak pek yakisir bir davranis degil.

Ben uslubumu bozmadan devam edecegim....

Yorum yaparken karsidakilerin kisiligine ve cabalarina saygi gosteriniz...