Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - İpucu: Adwords Torpil Geçiyor !
Tekil Mesaj gösterimi
  5  
Alt 12-01-2017, 11:39:07
grseo
 
Standart
Alıntı:
SEOPro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
3 farklı site üzerinden yapılan incelemeler sonrasında tespit edilen işlemlerdir. 2 farklı kategoride 3 ayrı site denenmiştir. 1. site X kategorisinde diğer 2. site ise Y kategorisinde bütçeler aynı olacak şekilde reklamlar çıkarılmıştır.

1. X kategorisinde reklam verilmiştir. Ertesi gün site indexleri hızlanmış ve yazılan makaleler aynı dakika içinde indexleniyordu.
2. X kategorisinde reklam verilmemiş olmamasına rağmen indexler geç alınmakta idi. Manuel olarak google gibi getir kullanılıyor index süreleri 4/5 saat.

3. Y kategorisinde verilen reklamlardan 0,02 tbm ile (rekabet yok hit çok) günlük 1k üzeri hit geliyordu ve bütçe 10 TL idi. Hedef kelimelerde reklam bittiğinde geri tepti sıralamalar günlük bazda ha bire geriye düşüyordu ve düştü de....

4. işlemde ise X kategorisinde reklam verilen 1. sitemiz bir bahane üretilerek (ziyaretçilere sahte bilgi vermek nedeni ile site google politikaları ile askıya alındı) sitemiz askıya alındı bırakın reklamı adamlar siteyi patlattı. Reklam verilen kısımda ise sadece bankanın kredi kartını tanıtıyorduk.

Sonuç : Anladığım kadarı ile adwordse reklam vermek suç gibi hedef kelimelerden toz olmak mı dersin yoksa güzelim sitenin askıya alınması. Saolsun adwords uzmanı bayan aradı ilgilenip size geri döneceğiz denildi. Bu arada bakiyeniz bitmiş diye de bilgi verdi. Bende ağzının payını verdim tabi '' önce sitemizi askıdan alın bakiye atarım dedim '' Bana göre bunların amacı para para para....
Cevap 1 ve 2: Google adwords reklam botu vardır. Bunu adwords gerek yardım dökümanlarında gerekse türkiye ofisinde belirtilir. Google adwords reklam botu farklı adres ile tanıttıkları halde, ben botun normal bizi index alan google bot olduğunu bizzat deneyledim.

https://support.google.com/webmaster.../1061943?hl=tr

İndex alma olayını bu şekilde anlatalım. Doğaldır index alması. Google çalışanları dahil hiç kimse reklam amacı ile ne kadar fazla botun ziyaret edeceğini bilememektedir.

Reklam botu açılış sayfası deneyimi için ziyareti 1 amacı olarak sağlar.

Cevap 3:Buradaki olayda bende sadece reklam vererek 1 sayfa çıkardığım web sayfası 2014 çıktı ve hala birinci sayfadadır. (Reklam 2013 itibari ile devam ediyor.) Şimdi reklam ile gelen insanların sitede geçirdikleri süreyi benimde kendi teorime göre etkisi olduğuna inanıyorum.

Cevap 4:Bir web sitesi askıya alınmış işe durum sütunu üzerinde kısa açıklama olur. Eğer askıya alınma problemi giderilir ve askıya alınan siteyi yeniden bildiride bulunduğunuzda tekrar hesap kontrol edilir 2,3 gün süre ile açılır.

Bu işi hızlandırmak için türkiye ofisi ararsınız, onlarda direk üst yetkililerine belirttiklerinde ben 2 farklı müşterimin hesabında askıyı 1 günde kaldırdım. Normalde 48 saat buluyor ve hatta geçede biliyor.

https://support.google.com/adwords/answer/1704383?hl=tr

Sonuç:Google torpil geçiyor konusu muammadır. Reklamsız aynı alanda web siteleride çıkardım. Burada ki olay işin tekniklerini bilmektir. Adwords zordur. Aşırı derecede sizi sürekli dener. Abartmıyorum. Tekrar tekrar denenirsiniz. Bu denemeler google bot aracılığı ile (benimde bilmediğim sadece yorum yapabildiğim) olabildiği gibi manuel üst yetkilileri aracılığıyla olabilir.

Adwords sıralamada etkisi vardır kanısına gelecek olursak. Eğer siz seo içinde diğer sitelerden herkesin sürekli söylediği gibi daha fazla tıklanma oranı + daha fazla sayfada oturumlar + Hemen çıkma oranı + yeniden ziyaretler başarırsanız zaten başarılı olursunuz. Bu adwords içinde ki denklem çok daha hızlı oluyor.


Alıntı:
Erebus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sürekli duyulan söylentiler. Hatta Google'ın tüm servislerini kullanmak, ki buna Analytics de dahil, sıralama için faydalı da deniyor.
Söylentilere gerek yoktur. Adwords,analytics,webmaster tools,gmail,googlede aramanız hepsi etkilidir. Buradaki en büyük fark analytics ile çok detaylı bilgileri google sağlamış oluyorsunuz.

Alıntı:
Vhisne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tbm ortalaması 3 lira olan bir sektörde yıllardır hizmet veriyorum hocam benimde başıma gelen buydu

1 siteden 1kez adwords reklamı verip reklamı keserseniz eğer o site kesinlikle çöp oluyor. Reklam verilmiş fakat domain değişikliği yapılamayacak konumdaysa siteler en güzel günlük 1 tl bütce ayırmak ve reklamları durdurmamak.
Üstteki yorum asılsızdır. Üstteki yazdıklarım doğrultusunda. Eğer reklam verdiğiniz siteye sizler seo etmiyor ve başka kaynaklardan ziyaretçi alamıyor ise çöp olması doğaldır. Ben adwords + seo ettiklerim olduğu halde ve adwords kestiğim halde (Bazı siteler) neden hala 1 sayfadayım ! Demek ki adwordsten alınan verileri dikkate alınır ve yerinde uygulanırsa başarılı olmak çok kolay.

Bu paragrafı kalın ve büyük harfler ile yazacağım. ADWORS SIRALAMADA ETKİSİ VARDIR! ADWORDS SİZLERE EN İYİ BİLGİYİ SUNAR. ADWORDS İLE REKLAM VERDİĞİNİZDE HEDEF KİTLENİZİN GERÇEKTEN O KELİMEDE VAR OLUP OLMADIKLARI,BAŞKA NE TÜRLERDE ARAMA YAPTIKLARI,YAN KELİMELER VARSA BUNLARI FİKİR OLARAK SUNAR. RAKİPLERİNİZ SİZDEN NE KADAR ÇOK GÖSTERİM ALDIKLARI GİBİ BİR ÇOK BİLGİYİ SİZLERE VERİR. ADWORDS ÜZERİNDE YER ALAN TÜM BİLGİLER SEO İÇİN UYGULANIRSA GERÇEKTEN GÜZEL BAŞARILAR KAZANIRSINIZ. ADWORDS SİZLERE SEO UYGULAMADAN SEKTÖRÜNÜZÜ NET BİR ŞEKİLDE GÖRMENİZ İÇİN HIZLI YARDIMCI OLAN BİR PLATFORMDUR. ADWORDS SEO'NUN HER ZAMAN ÖNÜNDEDİR.

2013 İTİBARİ İLE ADWORDS DEVAM EDİYORUM. SEO ADINA GÖRMEDİĞİM BİR ÇOK KELİME HEM ÖĞRENDİM,UYGULADIM TRAFİK KAYNAĞINI YÜZDE %600 ARTTIRDIM. ADWORDS KÖTÜLEYENLERE KULAK ASMAYIN
______________________________________________________

O ŞİMDİ TERHİS OLDU!

Konu grseo tarafından (12-01-2017 Saat 11:47:45 ) değiştirilmiştir..