Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - İpucu: Adwords Torpil Geçiyor !
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 11-01-2017, 20:23:10
SEOPro
Google Mobile Pub

Adwords Torpil Geçiyor !

3 farklı site üzerinden yapılan incelemeler sonrasında tespit edilen işlemlerdir. 2 farklı kategoride 3 ayrı site denenmiştir. 1. site X kategorisinde diğer 2. site ise Y kategorisinde bütçeler aynı olacak şekilde reklamlar çıkarılmıştır.

1. X kategorisinde reklam verilmiştir. Ertesi gün site indexleri hızlanmış ve yazılan makaleler aynı dakika içinde indexleniyordu.
2. X kategorisinde reklam verilmemiş olmamasına rağmen indexler geç alınmakta idi. Manuel olarak google gibi getir kullanılıyor index süreleri 4/5 saat.

3. Y kategorisinde verilen reklamlardan 0,02 tbm ile (rekabet yok hit çok) günlük 1k üzeri hit geliyordu ve bütçe 10 TL idi. Hedef kelimelerde reklam bittiğinde geri tepti sıralamalar günlük bazda ha bire geriye düşüyordu ve düştü de....

4. işlemde ise X kategorisinde reklam verilen 1. sitemiz bir bahane üretilerek (ziyaretçilere sahte bilgi vermek nedeni ile site google politikaları ile askıya alındı) sitemiz askıya alındı bırakın reklamı adamlar siteyi patlattı. Reklam verilen kısımda ise sadece bankanın kredi kartını tanıtıyorduk.

Sonuç : Anladığım kadarı ile adwordse reklam vermek suç gibi hedef kelimelerden toz olmak mı dersin yoksa güzelim sitenin askıya alınması. Saolsun adwords uzmanı bayan aradı ilgilenip size geri döneceğiz denildi. Bu arada bakiyeniz bitmiş diye de bilgi verdi. Bende ağzının payını verdim tabi '' önce sitemizi askıdan alın bakiye atarım dedim '' Bana göre bunların amacı para para para....

Wordpress Siteleriniz AMP Uyumlu Yapılır

Siteni Uçurmak İstiyorsan Tıkla
Sponsored Links