2010'dan beri belli bir konu üzerine yoğunlaşan bi blogum var. Domain'in yaşı 7 yıl.
Son 2-3 senedir iletişim kısmından gelen istekler üzerine yayınladığım birkaç tanıtım yazısı dışında hiçbir içerik girmedim. Dolayısıyla site, domain isminde geçen kelimeler de bile 3. sayfaya düşmüş, eskiden ilk sayfada olduğu çoğu kelimede ilk 10 sayfada bile yok. Ayrıca Dmoz'dan da atılmış
Günde 30-40 arası görüntülenme alıyor.

Şimdi yapacağım şeyler şunlar: Öncelikle siteyi blogger'dan alıp kendi hostingime, Wordpress'e taşıyacağım fakat sitede eski zamanlardan kalma o kadar çok çöp içerik oluştu ki çöplüğe çevirmiş siteyi. O yüzden hala az biraz hit alan 1-2 içerik dışında diğer sayfaların hiçbirini yeni wp sistemine eklemek istemiyorum.
Themeforest'dan bir tema beğendim, onu alacağım ve yeni içerikler gireceğim.

Sorularım ise şunlar: Eski siteden kalacak olan 1-2 içeriği yeni siteye nasıl yönlendireceğim? Siteyi canlandırmak için başka ne gibi çalışmalar yapmalıyım?

Başlık nedeniyle Google'dan da bu sayfaya bir sürü kişi gelecektir. Hem benim için hem de başkaları önerilerinizi bekliyorum.

Not: Sadece birkaç içeriği taşıyacağım için komple bir 'blogger to wp' eklentilerini kullanmak istemiyorum.