Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google News'ten çok çok az hit geliyor!
Tekil Mesaj gösterimi
  12  
Alt 29-12-2016, 23:38:12
InternettinHoca

Alıntı:
Selanik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya ne olacağdı?
Günde 150-200 kelimeli haberleri ekleyip birinin eline 500 Tl sıkıştırıp news kaydı alınca, millet Hürriyet'le Milliyet'le rekabet edebileceğini sanıyor...

Siz şu ana kadar googledaki aramalarınızın kaçta kaçını "Haberler" kategorisine girerek yapıyorsunuz?

Ben size söyleyeyim, "Görseller" kategorisi bile "Haberler"den çok daha verimli ve hit getirici...

Bir zamanlar burada sırf news kayıtlı diye 35-40 binden siteler satılığa çıkartılıyordu. 17-20 bine alanlar, "Yahu ne ucuza denk getirdim" diye neredeyse göbek atıyordu.

Baltalamak gibi olmasın diye konularına da bişey yazamıyordum ama bir gün başka bi konu açılmışken bu news balonundan bahsettim, millet ardarda beğeni göndermeye başladı.

Şimdi o siteleri 3 bin Tl' ye satılığa çıkartıyorlar kimse yüzüne bakmıyor. Niye baksın?

500 Tl harcayıp, 3 tane makaleciye 1 TL'den makale yazdırmak habercilik için yetecekse madem, havuz medyamedyası salak mı 500 milyon dolar - 1 milyar doları gömdüler de yine de rekabet edemiyorlar.

Adam news kayıtlı site açmış, hit yok... Bakıyosun tatlı börek tarifi yayınlıyor... Onda da hit yok. O zamana kadar 6 binTL harcamış hala da harcıyor. Öte yandan ortaokul mezunu hanım ablam, komşunun okulda tembel olan çocuğuna hatır gönül ilişkisine 50-100 TL ye site kurdurup, kahve günlerinde akrabalarına yaptığı pastanın kısırın tarifini yayınlıyor . Bakıyorsun en azından 100-150 hit gelmeye başlamış.

Millet, senin kalitesiz makalecinin (hepsini kast etmiyorum elbette) Fanatik gazetesinden ç()çaldığı "Galatasaray, Inter'i fena dağıttı" haberini "Galatasaray fena dağıttı Inter'i" başlığıyla yaptığı haberi, Fanatik'ten okumaktansa "DoğruyaDoğruHaber9.com" dan niye okusun?

Kaç kişi Gs - Inter maçı yazıp ara butonuna değil de "Haberler" butonuna basıyor?

News bir balon bile değildir aslında. Kör bi taştır. "Bu şişti mi çok güzel olacak" diyerek balon niyetine sattılar.. Çok da iyi tutturdular.

25 bin tl ye alanlar bugün 2.5 bine satılığa koysunlar bakalım kaç kişi almak için yazıyor? (O zamanlar 30 bine satılığa koyuyordun, akşam eve gelip pc ye bi bakıyordun ki mesaj kutun dolmuş, 10 kişi de konuya yazmış mesaj kutun dolu lütfen silip bana ulaşır mısın diye)

Neyse benim söyleyeceklerim bu kadar...

Büyük resmi göremediysek affola...
Hocam kesinlikle katılmıyorum. Evet newsin önemi abartılıyordu çünkü Google newse aldığı sitelere önceden çok fazla hit gönderiyordu. Şimdi göndermeme nedeni milletin haberlerde aramaması değil algoritmaların değişmesi.

Görsellerde arama çok olsa da newsle bu şekilde karşılaştırmak yanlış. News sadece "Google haberler" sayfasında çıkmıyor. Arama sonuçlarında da önceliği var.

Bunun dışında indexleme hızı ile güncel olaylarda hit patlaması bile olur. Görsellerde bu neredeyse imkansız. Video bile görsellerden daha çok etkin olabiliyor güncel olaylarda. News ise bazen tek haber yakaladığımızda anlık hiti +3-4K kadar artırabiliyor.

Bence doğru olmamış bu analiziniz. Çünkü google news sadece "google haberlerde arama yapanlara" hitap eden basit bir yapı değil.

İletişim: [email protected]