Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google News küçük haber siteleri için bitti mi?
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 24-12-2016, 21:35:17
Controller81

Google News küçük haber siteleri için bitti mi?

Merhaba arkadaşlar, birkaç haftadır Google News'te yaşanan değişimleri hepimiz takip ediyoruz. Benim gibi News kayıtlı sitesi olanlar bu değişimleri daha yakından takip ediyor. Bu konuyla ilgili düşüncelerimi yazmak istedim. Siz de cevap yazarak kendi düşüncelerinizi eklerseniz sevinirim.

Birkaç hafta öncesine kadar Google News sonuç sıralaması kayıtlı sitenin normal sıralamadaki gücüne bağlıydı. Site güçlüyse arama sonuçları sayfasında en üstte yer alan haberler bölümünde diğer büyük haber siteleri ile birlikte çıkabiliyordu. Böylece güzel hitler alınabiliyordu. Şu anki durumda büyük haber siteleri hariç, küçük ama güçlü olan haber siteleri hit alamıyor (birkaç tane istisna var).

Google, News algoritmasını kökten değiştirdi ve gerçekten kurumsal olmayan haber sitelerini artık anasayfa sonuçlarındaki "en çok okunan haberler" bölümünde listelemiyor. Daha spesifik konularda yayın yapan haber siteleri bu durumdan pek etkilenmedi. Örneğin; kendi bölgesiyle ilgili yayın yapan yerel haber siteleri, kamu haber siteleri, teknoloji siteleri vs.

Global SEO kaynaklarında bunun nedeni olarak şu gösteriliyor; ABD seçimleri sırasında kurumsal olmayan bir haber sitesinin anlık seçim sonuçlarını manüple etmesi ve Google News'ten dolayı arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması sonucu, seçim sonuçlarını takip eden birçok insanı yanıltması.

Bu olaydan sonra Google ve Facebook yalan haber yapan siteleri cezalandırma kararı aldı. Ancak yalan haber yapan siteleri manuel olarak tespit etmek çok zor ve zahmetli olduğu için küçük haber sitelerini tek kalemde harcamak Google'ın işine geldi.

Şu anki durum kalıcı gibi görünüyor ama yine de Allah'tan ümit kesilmez.

Müsaadenizle makaleyi kendi sitemde yayınladığım için linki eklemek istiyorum.

Kaynak: http://www.sosyolife.net/google-news...-icin-bitti-mi

%100 Özgün ve SEO uyumlu hazır makaleler

Konu Controller81 tarafından (24-12-2016 Saat 21:39:42 ) değiştirilmiştir..
Sponsored Links