Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Yeter Artik Cepten Kumandacilar
Tekil Mesaj gösterimi
  21  
Alt 20-10-2007, 16:52:47
Ece
Üyeliği durduruldu

Alıntı:
ansleyforce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Beyler bence hata webmasterlarda yani bizde. Radmin'in meşhur neden az kazanıyoruz yazısını okumanızı tavsiye ederim. Sadece Türk kullanıcılarının yoğun aradığı msn gibi sitelerde bu reklamlar çıkıyor.
Eğer makina müh.e ait çok basit bir site yaparsanız, hem ringofonlar çıkmaz, hem de tık başı gelir yüksek olur. Çünkü o konularda bile epey Türk reklamveren ve rekabet var, tık başı ödeme yüksek. Aratın bakalım boru, makina gibi kelimeleri ve rekabeti görün!!
Ancak, aynı siteden 1 ay evvelki kazançlarımız ringofonlar sayesinde çok düştü bu doğru. Ama buna Affiliate Marketing derler ve Amerika'da ringofon gibi 100'e yakın affiliate firma ve bunlara üye binlerce webmaster var. Onu bırakın, satış sayfasına yönlenilen ve landing pages denilen sayfaya ait, dünyada milyon doların üzerinde piyasa var. Ayrıca yine bu konuyla alakalı Adwords'de min. bidi yakalamak için yüzlerce e-book ve cd seti vs. satılıyor. Dünyada herkes bu işi yapıyor.
Bu nedenle şikayet etseniz bile Google, aldırmayacaktır. Çünkü Google reklamları, Ringofon gibi cj, sharaclick, azoogleads, clickbooth vs. yüzlerce ortaklık firmalarının ortaklarına ait reklamlarla dolu!
Türk yasamızda, tüketici hakları diye bir yasa var.

Asılsız reklam veren, tanıtanları yasaya haber ediyorsunuz gerisi geliyor kdv ödemiyormu şirket degilmi eee tüketici haklarına giriyor.

Ben daha önce böyle tüketici haklarından ceza yemiştim iş yerim için iyi işliyorlar ads anlamıyorsa burası anlar sanırım.

Ama ads anlar gerçekden biz anlamsız site yapınca nasıl haklarını arıyorsa aynen bizlerinde haklarını araması gerekiyor tabii ki susarsanız daha çok sorunlar yaşanır.
Şimdi bende fazla bu bedava şeyleri çıkmıyor aşırı rastlamadım ama ben argo reklamdan rahatsızım başka şirket sanırım rahatsız oldugumuz siteleri tek tek bildircez ama burda yazarsanız emin olunki tetbir alcaklardır

Konu Ece tarafından (20-10-2007 Saat 16:55:09 ) değiştirilmiştir..