Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Yeter Artik Cepten Kumandacilar
Tekil Mesaj gösterimi
  12  
Alt 20-10-2007, 15:32:02
imyusyil
 
Standart
Alıntı:
ansleyforce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Beyler bence hata webmasterlarda yani bizde. Radmin'in meşhur neden az kazanıyoruz yazısını okumanızı tavsiye ederim. Sadece Türk kullanıcılarının yoğun aradığı msn gibi sitelerde bu reklamlar çıkıyor.

Eğer makina müh.e ait çok basit bir site yaparsanız, hem ringofonlar çıkmaz, hem de tık başı gelir yüksek olur. Çünkü o konularda bile epey Türk reklamveren ve rekabet var, tık başı ödeme yüksek. Aratın bakalım boru, makina gibi kelimeleri ve rekabeti görün!!

Ancak, aynı siteden 1 ay evvelki kazançlarımız ringofonlar sayesinde çok düştü bu doğru. Ama buna Affiliate Marketing derler ve Amerika'da ringofon gibi 100'e yakın affiliate firma ve bunlara üye binlerce webmaster var. Onu bırakın, satış sayfasına yönlenilen ve landing pages denilen sayfaya ait, dünyada milyon doların üzerinde piyasa var. Ayrıca yine bu konuyla alakalı Adwords'de min. bidi yakalamak için yüzlerce e-book ve cd seti vs. satılıyor. Dünyada herkes bu işi yapıyor.

Bu nedenle şikayet etseniz bile Google, aldırmayacaktır. Çünkü Google reklamları, Ringofon gibi cj, sharaclick, azoogleads, clickbooth vs. yüzlerce ortaklık firmalarının ortaklarına ait reklamlarla dolu!
yalnız benim sitemde bu reklamların çıkması için çok geçerli kelimeler yokki. Sanki site ceptelefonu sitesiymiş gibi reklamlar çıkıyor. Örnek olarak blogumda ağırlıklı olarak şiiirler iki tane kendi yazdığım yazı ki yine bunlarla alakalı değil ve bir haber var. Reklamlara bakınca hep cep tv programı vs gibisinden reklamlar çıkıyor
______________________________________________________

Yusuf Yıldız - İnşaat Mühendisi | İnşaat Mühendisleri Forumu